Vítejte na oficiálních stránkách Obchodu bez kožešin!

Vítejte na stránkách programu Obchod bez kožešin (Fur Free Retailer). Cílem tohoto mezinárodního projektu, jenž v současné době probíhá i v dalších zemích, je podpora bezkožešinové módy od jejího návrhu až po prodej zákazníkovi.

Kožešinová móda je v současnosti odvětvím, pro které je ročně usmrceno na 90 milionů zvířat - nejčastěji jsou to norci, lišky a činčily chované na tzv. farmách, nicméně zvířata jsou kvůli kožešinám lovena i ve volné přírodě. Program Obchod bez kožešin vznikl na základě spolupráce a podpory více než 35 organizací sdružených v mezinárodní koalici Aliance za módu bez kožešin (Fur Free Alliance, FFA), která se zabývá ochranou zvířat využívaných pro získávání kožešin (mezi další její mezinárodní projekty patří například výtvarná soutěž pro studenty s názvem Designem proti kožešinám).

Jako návrhář, výrobce či prodejce vyjadřujete svým zapojením do programu zájem o ochranu zvířat, a můžete tak oslovit i u nás rychle narůstající segment zákazníků, kteří se rozhodují především podle etické či environmentální přijatelnosti kupovaných výrobků. Více informací jsme pro Vás připravili v sekci Pro obchodníky. V menu Seznamy dále najdete aktualizovaný seznam obchodníků zapojených do programu.

Můžete se také stát oficiálními partnery projektu. Partnerství je určeno například pro vydavatele časopisů či jiné podobné instituce, které nepropagují pravé kožešiny. Pro více informací prosím pište na obchodbezkozesin@svobodazvirat.cz. Seznam partnerů Obchodu bez kožešin najdete v menu Partneři.

Aktuální informace vztahující se k programu Obchod bez kožešin naleznete v sekci Aktuality.

Oficiální mezinárodní stránky programu najdete na www.furfreeretailer.com.