Pro obchodníky

Výhody Obchodů bez kožešin

Zapojením do programu získáváte statut obchodníka, který se zajímá o ochranu zvířat, a tím i jistotu oslovení dnes rychle narůstajícího segmentu zákazníků. Zodpovědný přístup výrobců a prodejců k naléhavým problémům dnešního světa je téma, které zákazníky zajímá.

Dále budete zařazeni do zveřejněného seznamu obchodníků, kteří se rozhodli ke stejně zodpovědnému přístupu, jako se možná rozhodnete i Vy - z toho pochopitelně vyplývá i bezplatná, silně specifická forma reklamy pro Vás. Kromě internetového seznamu také pravidelně obnovujeme tištěný letáček, jenž je zdarma k dispozici na našich infostáncích a dalších vhodných místech.

A samozřejmě, v neposlední řadě svým rozhodnutím pomůžete k ochraně více než 100 milionů zvířat, která jsou ročně na světě krutě zabíjena jen pro získání kožešiny. Svým rozhodnutím výrazně přispějete k podpoře zastavení tohoto krutého a zbytečného obchodu.


Podmínky přijetí do programu

Účast v programu je jednoduchá. V souladu s mezinárodními podmínkami jsme připravili českou verzi prohlášení, které je nutno podepsat. Výrobce/obchodník se v něm zavazuje, že nebude vyrábět/nabízet oděvy, doplňky, ani žádné jiné výrobky, které obsahují pravou kožešinu. Pro magazíny, časopisy a další instituce nabízíme také možnost partnerství Obchodu bez kožešin.

Od partnerské organizace Aliance za módu bez kožešin Svobody zvířat dostanete následně pro svůj obchod logo Obchodu bez kožešin, které bude příchozí zákazníky informovat o Vašem členství v programu, a budete zařazeni do mezinárodního seznamu.

Pro více informací kontaktujte prosím Lucii Moravcovou na tel. 736 766 188 nebo nám napište na e-mailovou adresu: obchodbezkozesin@svobodazvirat.cz.


Obchod bez kožešin v médiích

Kromě klasické propagace na internetových stránkách či sociálních sítích, komunikujeme poselství programu i prostřednictvím médií:Český rozhlas PLUS

O přistoupení firmy Gucci k projektu Obchod bez kožešin informoval Český rozhlas PLUS v hlavních zprávách od 9 hodin (poslední zpráva, 15. 10. 2017) a od 14 hodin (poslední zpráva, 15. 10. 2017).

Zena-in a OnaDnes

O zapojení firmy Gucci a projektu Obchod bez kožešin informovaly také různé módní servery - například žena-in nebo OnaDnes (13. 10. 2017).

Radio Praha

O situaci na českých kožešinových farmách, jejich aktuálně diskutovaném zákazu i o programu Obchod bez kožešin hovořila Lucie Moravcová, koordinátorka kampaně Proti srsti, na Radiu Praha ČRo. Rozhovor v angličtině z 29. 9. 2016 si můžete přečíst či poslechnout zde.

Krásná.cz

17. 2. 2011 vyšel na serveru Krásná.cz článek o krutosti kožešinové módy, který mimo jiné zmiňuje také projekt Obchod bez kožešin.

Nedělní blesk

Obsáhlý článek věnovaný kožešinové módě, utrpení tzv. kožešinových zvířat a obchodům bez kožešin vyšel 28. 11. 2010 jak v tištěném Nedělním blesku (1. stránka, 2. stránka), tak na stránkách bleskprozeny.cz.

Salon

Internetový časopis o módě Salon zveřejnil 13. 11. 2010 článek o tom, proč se stal partnerem programu Obchod bez kožešin a o problematice kožešinové módy.

Econnect

Zpravodajský server Econnect informoval 10. 11. 2010 o zapojení magazínu Salon do Obchodu bez kožešin.

Bravo Girl

O tom, co se skrývá za kožešinovou módou, i o programu Obchod bez kožešin informoval v roce 2009 časopis Bravo Girl.

Salon

Internetový časopis o módě Salon informoval 16. 1. 2009 o spuštění celosvětové internetové petice v rámci programu Obchod bez kožešin.

Agroweb

Internetový zemědělský portál Agroweb zveřejnil 1. 9. 2008 článek týkající se celosvětové internetové petice v rámci programu Obchod bez kožešin.

Novinky.cz

O problematice kožešinové módy i o programu Obchod bez kožešin pojednává článek zpravodajského serveru Novinky.cz ze dne 26. 11. 2007.

Super.cz

On-line deník Super.cz vydal 26. 10. 2007 článek o ochraně zvířat (včetně informací o programu Obchod bez kožešin).

Dáma

Internetový časopis pro ženy Dáma uveřejnil 4. 10. 2006 článek o spuštění programu Obchod bez kožešin v České republice.